Gry i zabawy na weselu to świetny sposób na doskonałą zabawę oraz integrację gości. Dobór odpowiednich atrakcji zależy między innymi od wielkości przyjęcia. Na mniejszych łatwiej zebrać kilka drużyn, w taki sposób aby każdy z uczestników przynajmniej raz wziął udział. W czasie większych przyjęć bardziej sprawdzą się zabawy grupowe.

Limbo, taneczna zabawa weselna

Jedną z bijących rekordy popularności jest taniec-zabawa limbo, zwana również limbo dance. Wesoły charakter i brak ograniczeń w ilości uczestników sprawia że świetnie sprawdza się na parkiecie a także w plenerze. Przywędrował on z wysp karaibskich, gdzie stanowi topową rozrywkę zarówno wśród mieszkańców jak i turystów. Ślub to radosne wydarzenie czego dowodem jest przyjęcie, muzyka i taniec, dlatego limbo doskonale wpisuje się w jego klimat. Dzięki towarzyskiej formie równie świetnie sprawdza się na imprezach firmowych, wieczorach panieńskim i kawalerskich oraz wielu innych.

Charakterystyka limbo

Limbo dance nie wymaga ani wymyślnych gadżetów, ani jakichkolwiek umiejętności. Jedynie co potrzeba to dwóch osób, na przykład para młoda, dwumetrowa tasiemka lub tyczka i muzyka. Na rodzimych wyspach znany jest jako „przechodzenie pod tyczką”. Młodzi zamiast tasiemki mogą trzymać się za ręce, pod którymi przechodzą goście. Po pewnym czasie para młoda zniża pułap rąk, tasiemki lub tyczki. Jeśli jest to jako forma konkursu, wygrywa osoba która przejdzie jak najniżej pomiędzy młodymi, aczkolwiek limbo nie trzeba traktować jako konkurencji, a jedynie wspaniałą zabawę integracyjną.

Share This