Dobry Dj znajdzie przynajmniej kilkadziesiąt niezawodnych sposobów aby rozruszać gości weselnych. Do wyboru jest ogrom atrakcji; od zabaw w parach, zadaniach dla nowożeńców, aż po grupowe gdzie większość a nawet wszyscy goście mogą się zaangażować. Do takich właśnie należy familiada weselna, zwana również familiadką.

Familiada na weselu

Ta popularna gra drużynowa od lat zbiera tłumy przed telewizorami. Znana z dowcipnego prowadzącego i nieoczywistych pytań jak również zaskakujących odpowiedzi, swoją popularnością przerosła nawet oczekiwania twórców. Najlepszym dowodem jest fakt że to jeden z topowych turniejów na weselach. Najwięcej zabawy dają pytania dotyczące państwa młodych, ich upodobań, hobby, wspólnych przeżyć. Podział gości na dwie drużyny np. panny młodej i pana młodego pozwala poznać się wzajemnie. Wbrew pozorom podanie prawidłowej odpowiedzi nie jest proste więc konkurenci muszą ze sobą współpracować. Obecnie są dwie wersje familiady, a różnią się technicznymi szczegółami.

Gra zbliżona do wersji w TV

Szczególnie polecana na dużych weselach gdzie współczesna technika w postaci ekranu i potrzebnych gadżetów pomaga skupić uwagę i zaangażować większą ilość gości. Niezbędny jest odpowiedni program symulujący grę w TV. Zawiera on zestawy gotowych pytań z odpowiedziami a także daje możliwość dodania własnych. Całość bardzo przypomina pierwowzór.

Uproszczona wersja familiady

Jeśli nie ma możliwości montażu monitora a gości jest stosunkowo mało świetnie sprawdzą się pytania typu A/B. Do takiej zabawy wystarczy konsola z przyciskiem. Zamiast drużyn, kolejno po dwie osoby odpowiadają na pytania prowadzącego.

Share This