małe wesele pandemia

Małe wesele odpowiedzią na obecne czasy

Polska tradycja słynie z hucznych, bogatych wesel. Przyjęło się że na takiej imprezie spotyka się rodzina która od dawna nie miała kontaktu a nawet nie widywała się latami. Czasami był to początek zażegnania jakiś sporów i pojednania. Niestety ostatnie czasy wymuszają na nas wprowadzenie zmian, także w kwestii przyjęć ślubnych. Duże wesela są i owszem będą, jednak coraz trudniej je zorganizować. Znacznie łatwiej wyprawić kameralną imprezę do 30-40 osób, co nie wszystkim może odpowiadać. Warto jednak poznać argumenty „za” i spróbować przekonać rodzinę.

Zalety małego wesela

Łamanie tradycji nie należy do najłatwiejszych. Trzeba liczyć się z wieloma przeciwnościami, jednak małe wesele ma szereg zalet które być może przekonają najbliższych. Przede wszystkim łatwiej zmieścić się w wytycznych odnośnie imprez co ostatnio jest ważnym kryterium. Także koszty są o wiele mniejsze a dopasowanie terminu sali czy dekoratora też jest łatwiejsze. W ostateczności można wynająć świetlicę lub niewielką restaurację. Coraz częściej drobne lokale gastronomiczne oferują wynajem na imprezy, nawet włącznie z gotowym menu, ciastami i przygotowaniem sali. Znaleźć małe miejsce jest możliwe nawet od ręki.

Co z listą gości?

Niestety trzeba zrezygnować z wielu osób, szczególnie że dotyczy to zarówno pana młodego jak i panny młodej. Czasami może być to tylko rodzeństwo i rodzice plus kilkoro przyjaciół, co może sprawić że reszta rodziny nie będzie potrafiła tego zrozumieć. Nowoczesnym rozwiązaniem na to, stają się późniejsze, drobne imprezy na które zaprasza się bliskich. Może to być grill, imieniny bądź urodziny gdzie można bliżej się poznać i spędzić czas w luźnej atmosferze. Niewątpliwym plusem jest brak dużego obciążenia gości kosztem prezentu, który przeważnie na ślub jest znacznie droższy niż np. urodzinowy.

Similar Posts