Dekoracje kościoła na ślub

Dekoracje kościoła na ślub

Dekorowanie kościołów staje się coraz bardziej modne. Nic dziwnego, młodzi składając sobie ślubną przysięgnę pragną to zrobić w uroczystych okolicznościach. O czym warto pamiętać aby świątynia była odpowiednio przygotowania?

Otrzymanie zgody księdza lub zarządcy

Bez względu na wiek i styl kościoła jest to miejsce obrzędów religijnych a co za tym idzie, utrzymane w odpowiednim stylu. To, czy i na ile można zmienić jego dekoracje decyduje proboszcz lub inna osoba zarządzająca. Planując dekoracje kościoła na ślub najpierw dowiedzcie się czy jest to możliwe. Jeśli tak, z pewnością są obostrzenia i wytyczne które trzeba zachować.

Może być też tak, że młodzi mogą zdecydować o kolorach, i dodatkach ale całym przygotowaniem zajmuje się osoba upoważniona. Przeważnie dzieje się tak w przypadku obiektów historycznych.

Dobranie stylu

Jeśli możecie sami zdecydować o przystrojeniu, powinniście zadbać o połączenie klimatu ślubnego z stylem świątyni. Współczesne mogą być dekorowane tkaninami, świecznikami czy lampionami np. w stylu boho. Kwiaty śmiało zastąpią płatki róż lub porozrzucane pojedyncze pączki. Do tradycyjnego obiektu idealnie będzie pasować złoto, biel, kwiaty, szczególnie klasyczne róże oraz szklane dodatki.

Kto ma się zająć dekoracją

Przygotowanie wystroju jest znacznie prostsze niż sali weselnej. Jeśli macie pozwolenie, odpowiednie dekoracje i czas, śmiało możecie podjąć się tego sami lub poprosić przyjaciół. Także kwiaciarnie coraz częściej świadczą usługi stylizacji świątyń. Przeważnie posiadają ogromną ilość dekoracji i dodatków dzięki czemu dopasują wygląd zarówno do charakteru miejsca jak i wyjątkowej uroczystości.

Similar Posts