Kim jest wedding planner i czy warto go zatrudnić?

Kim jest wedding planner i czy warto go zatrudnić?

Konsultant ślubny, bardziej znany jako wedding planner to stosunkowo nowy lecz prężnie rozwijający się zawód. Pod tą nazwą kryje się specjalista, która zawodowo zajmuje się organizowaniem wesel i ślubów. Jego praca może polegać na kompleksowej organizacji lub realizacji tylko wybranych elementów. Jego pomoc jest szczególnie widoczna na dużych weselach, ale nie oznacza to że przyjęcie jest robione według jego uznania. Fachowe doradztwo obejmuje wykonanie zlecenia zgodnie z oczekiwaniami klientów.

W czym może pomóc wedding planner?

Po pierwsze, para młoda nie musi sama mierzyć się z tym przedsięwzięciem, a co za tym idzie oszczędza mnóstwo czasu i nieprzespanych nocy. Przyszli małżonkowie zajęci sprawami codziennymi nie zawsze są w stanie wszystkiego dopilnować. Także ich wiedza może być niedostateczna przez co mogą mieć trudności z załatwieniem sali weselnej, muzyki, sesji fotograficznej. Dziś wiele rzeczy trzeba planować z wyprzedzeniem. Zaproszenia ślubne, obrączki, przymiarki strojów, to tylko część z nich. Do tego dochodzą przypadki losowe które tym bardziej potrafią rozproszyć uwagę.

Czy zatrudnienie konsultanta się opłaca?

Przyszli nowożeńcy często zapominają o niektórych elementach, przez co później potrafią przekroczyć wydatki. Konsultant ma doświadczenie i potrzebną wiedzą, aby zaplanować wszystko w ramach określonego budżetu. Dodatkowo, zna wielu podwykonawców oraz potrafi negocjować ceny. Jeśli trafią się nieprzewidziane sytuacje również on jest w stanie znaleźć alternatywne wyjście. Jest to ważne szczególnie w obecnych czasach.

Similar Posts