Imprezator jako współprowadzący imprezę sportową Puchar Polski StrongMan

Konferansjer, kiedy go zatrudnić?

Coraz większa popularność masowych imprez na świeżym powietrzu, koncertów oraz festiwali sprawiła że chętniej się integrujemy otwierając na drugiego człowieka. Szczególnie teraz jest ogromna potrzeba komunikacji i luźnego spotkania. To już nie są czasy sobotnio-niedzielnych potańcówek ale obserwacji oraz podążania za sztuką i kulturą. Dzięki temu mamy możliwość wyjścia z domu i oderwania od szarej codzienności. Z drugiej strony każdy publiczny event musi być jakkolwiek koordynowany chociażby przez mistrza ceremonii. Narracja jest konieczna bez względu czy będzie w nim uczestniczyło sto czy tysiąc osób. O ile na małych spotkaniach chętnie występują osoby bez doświadczenia, o tyle przed większą publicznością pojawia się naturalna trema z którą zawodowiec śmiało sobie poradzi.

Z czym musi umieć zmierzyć się dobry konferansjer?

W każdej rodzinie czy małej firmie trafia się ktoś o kim mawia się „dusza towarzystwa”. To przeważnie osoba potrafiąca nawiązać kontakt z każdym, która umie odnaleźć się w każdej sytuacji i szybko na nie reagować. Jest lubiana i chętnie zapraszana w celu rozruszania towarzystwa. Takich samych cech należy oczekiwać od prezentera.
Organizując imprezę zawsze staramy się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Goście, wykonawcy, prezentacje, podziękowania mają swój czas. Wielokrotnie przećwiczone próby niemal gwarantują powodzenie, a jednak zawsze coś może pójść nie tak. Awaria sprzętu, brak prądu, czyjeś spóźnienie potrafią popsuć zabawę. Na szczęście dobry konferansjer będzie umiał się z tym zmierzyć. Przekuć nerwową sytuację w anegdotę a nawet zamaskować zamieszanie w taki sposób aby pozostali uczestnicy nie dostrzegli problemu.


Profesjonalny konferansjer – Imprezator

Similar Posts