małe wesele pandemia

Małe wesele odpowiedzią na obecne czasy

Polska tradycja słynie z hucznych, bogatych wesel. Przyjęło się że na takiej imprezie spotyka się rodzina która od dawna nie miała kontaktu a nawet nie widywała się latami. Czasami był to początek zażegnania jakiś sporów i pojednania. Niestety ostatnie czasy wymuszają na nas wprowadzenie zmian, także w kwestii przyjęć ślubnych. Duże wesela są i owszem będą, jednak coraz trudniej je zorganizować. Znacznie łatwiej wyprawić kameralną imprezę do 30-40 osób, co nie wszystkim może odpowiadać. Warto jednak poznać argumenty „za” i spróbować przekonać rodzinę.

Małe wesele – od czego zacząć organizację?

Aby zacząć organizację małego wesela, należy rozpocząć układanie planu od określenia liczby gości i wyboru miejsca, w którym będzie się odbywało wesele. Następnie trzeba zaplanować menu, zarezerwować zespół muzyczny lub DJ-a, a także znaleźć odpowiedniego fotografa i kamerzystę. Choć banalne, a jednak niezbędne należy wybrać świadków. Warto również zastanowić się nad dekoracjami i florystyką.

8 pomysłów na małe przyjęcie weselne:

  1. Przyjęcie w ogrodzie – wybierz piękne miejsce w swoim ogrodzie lub na łonie natury i zorganizuj tam przyjęcie weselne.
  2. Wesele w plenerze – wybierz malownicze miejsce, takie jak wzgórze, plaża lub park, i zorganizuj tam przyjęcie.
  3. Wesele w stylu bohemy – zorganizuj przyjęcie w stylu bohemy, z nietypowymi dekoracjami i ciekawymi atrakcjami.
  4. Wesele w stylu retro – zorganizuj przyjęcie w stylu retro, z klasyczną muzyką, strojami i dekoracjami z odpowiedniej epoki.
  5. Wesele w stylu karnawałowym – zorganizuj przyjęcie w stylu karnawałowym z kolorowymi dekoracjami, maskami i tańcami.
  6. Wesele w stylu kraju – zorganizuj przyjęcie w stylu kraju, z tradycyjnymi potrawami, tańcami i muzyką.
  7. Wesele w stylu miejskim – zorganizuj przyjęcie w stylu miejskim, z ciekawymi dekoracjami i atrakcjami typowymi dla miasta.
  8. Wesele w stylu DIY – zorganizuj przyjęcie w stylu DIY, z własnoręcznie wykonanymi dekoracjami, kwiatami i innymi elementami.

Zalety małego wesela

Łamanie tradycji nie należy do najłatwiejszych. Trzeba liczyć się z wieloma przeciwnościami, jednak małe wesele ma szereg zalet które być może przekonają najbliższych. Przede wszystkim łatwiej zmieścić się w wytycznych odnośnie imprez co ostatnio jest ważnym kryterium. Także koszty są o wiele mniejsze a dopasowanie terminu sali czy dekoratora też jest łatwiejsze. W ostateczności można wynająć świetlicę lub niewielką restaurację. Coraz częściej drobne lokale gastronomiczne oferują wynajem na imprezy, nawet włącznie z gotowym menu, ciastami i przygotowaniem sali. Znaleźć małe miejsce jest możliwe nawet od ręki.

Co z listą gości?

Niestety trzeba zrezygnować z wielu osób, szczególnie że dotyczy to zarówno pana młodego jak i panny młodej. Czasami może być to tylko rodzeństwo i rodzice plus kilkoro przyjaciół, co może sprawić że reszta rodziny nie będzie potrafiła tego zrozumieć. Nowoczesnym rozwiązaniem na to, stają się późniejsze, drobne imprezy na które zaprasza się bliskich. Może to być grill, imieniny bądź urodziny gdzie można bliżej się poznać i spędzić czas w luźnej atmosferze. Niewątpliwym plusem jest brak dużego obciążenia gości kosztem prezentu, który przeważnie na ślub jest znacznie droższy niż np. urodzinowy.

Najczęściej wyszukiwane słowa: małe wesele, wesele motywy, wesele 2004, weselne przeznaczenie, wesele lektura, wesele problematyka, wesele 1973, wesele lublin, wesele akt 3, wesele matura, wesele 1972, wesele wyspiańskiego, małe szczęścia, małe tęsknoty, wesele warszawa, wesele 2, wesele smarzowskiego, do wesela się zagoi
male torebki na wesele, wesele 2 smarzowski, wesele smarzowski 2004, wesele motywy literackie, weselna muzyka, małe przyjęcie weselne warszawa, małe przyjęcie weselne, małe przyjęcie weselne poznań, sukienki na wesele małe rozmiary, male słoiczki na miód wesele, małe przyjęcie weselne wrocław, małe wesele w plenerze,
małe przyjęcie weselne kraków, małe wesele wrocław, małe sale weselne, małe wesele warszawa, małe przyjęcie weselne rzeszów, małe przyjęcie weselne lublin,małe wesele inspiracje, małe sękacze na wesele białystok, małe sale weselne warszawa, małe wesele kraków, małe wesele gdańsk, małe wesele w górach, małe przyjęcie weselne menu, małe przyjęcie weselne jak zorganizować, male deserki na wesele, małe sękacze na wesele cena, male wesele jak zorganizowac, małe miody na weselem,
małe wesele forum, małe wesele pomysły, małe ciche wesele, małe torciki weselne, małe miasta wesele, małe wesele na 50 osób


Similar Posts