Obrączki – symbol miłości

Obrączki – symbol miłości

Widocznym i łatwo rozpoznawalnym symbolem małżeństwa są obrączki. Kiedyś ich wybór ograniczał się do rozmiaru, obecnie w zakładach oraz salonach jubilerskich jest nieskończony wybór. Od kolorów, poprzez wzory aż po zdobienia z indywidualnym grawerem włącznie. O czym warto pamiętać wybierając tę niezwykle istotną biżuterię?

Względy praktyczne

Obrączki ślubne z założenia kupuje się na lata. Mało kto ze szczęśliwych, przyszłych małżonków myśli o tym co będzie za kilkanaście a co dopiero kilkadziesiąt tak. Przed młodymi roztaczają się piękne wizje a i tak przyszłość trudno przewidzieć, dlatego najważniejszą rzeczą jest odpowiedni rozmiar. Jeśli Wasze dłonie mają tendencje do puchnięcia, np. po ciężkim wysiłku, obrączka nie może być ciasna. Problem mają również osoby ze szczupłymi palcami ale grubszymi stawami. Zanim wybiorą te najlepsze dobrze jest kilkukrotnie iść w celu sprawdzenia rozmiaru. W tym przypadku zakup online jest ryzykowny.

Obrączki ślubne wzory kontra moda

Przede wszystkim pamiętajcie że trendy się zmieniają, w dzisiejszych czasach niezwykle szybko, dlatego warto pod uwagę wziąć własne upodobania. Przebierać można w kilku odcieniach złota, srebrze, platynie a także w połączeniach tych stopów. W zależności od kruszcu zmienia się również jego trwałość i podatność na zniszczenia. To drugie jest szczególnie ważne, gdyż symbol małżeństwa ma stale być na dłoni.

Coraz powszechniej stosowane są kamienie szlachetne. Mogą to być diamenty, szafiry, szmaragdy, albo rubiny. Często na uzupełnienie kamieniami decydują się kobiety, podczas gdy partnerzy wolą pozostać przy prostszej formie. Za to oboje bardzo chętnie wybierają grawer, którym mogą być imiona, inicjały, datę ślubu, serca albo symbol nieskończoności.

Similar Posts